EĞİTİMLER Genel Eğitimler / Diğer
Çalışmaları Çevrimiçi Hale Getirme...

 

 

Geri
 


 

Çalışmaları Çevrimiçi Hale Getirme
by Salih EFE - 17.08.2019 03:20


Çalışmaları Çevrimiçi Hale Getirme - Pixel Art CHIEFFacebook, Twitter, Pinterest, Instagram ve Youtube sayfamızda web sitemiz için hangi hizmeti kullandığımızı soran bazı birbirine benzer sorular aldık. Bu soruyu hoşumuza gitti ve konuyla ilgili bir açıklama yapmak mantıklı geldi.

Mesele şu ki, o kadar çok ücretsiz hizmet var ki, sizi çevrimiçi ortamlara sokmamak için hiçbir neden yok. Birkaç yıl önce sitemize başladık. İletişim ve bilgi aracı olarak hizmet etmek niteliğinde olan adımlar attık. Sitemiz sonunda mimari tasarım, uygulama ve eğitimlerle ilgili bir bloga dönüştü.

Demek istediğimiz sadece oldu ve yaptığımız için çok mutluyuz. Web siteyi kurmak küçük zaman alıyor fakat içeriği doldurmak uzun zaman ve tecrübeler ile oluyor.

İşte size çalışmaları çevrimiçi hale getirme konusunda önereceğimiz birkaç öneri.

 


Issuu.com

SANAL PORTFÖY: Issuu.com - Uzun zamandır bu sitenin takipçisiyiz. Issuu, portföyünüzün PDF'sini yüklemenizi ve Issuu platformu üzerinden çevirebileceğiniz sanal bir belgeye dönüştürmenizi sağlayan dijital bir yayın sitesidir.

 

Çok temiz bir arayüz ve portföyünüzü yerleştirmek için bir çok seçenek var. Sanal portföyünüze bir bağlantı e-postalara köprülenebilir veya bir özgeçmişe eklenebilir, başkalarına dijital portföyünüzü göndermenin kolay bir yolunu sunabilirsiniz.

 

Issuu hakkında bir başka detay ise. Halihazırda büyük bir ilham kaynağı olarak hizmet edebilecek veya belirli okulların hangi tür portföyleri kabul ettiği hakkında bir fikir verebilecek tonlarca mimari portföy olduğunuda söyleyebiliriz...

 

 

 

Carbonmade , FolioHD

TEMEL PORTFÖY SİTESİ : Carbonmade , FolioHD - Bu siteleri Issuu gibi sitelerle dolu bir web sitesi arasında yeni bir ara seçenek olarak görüyoruz. Özellikler biraz sınırlı olmaktadır, ancak ne elde ederseniz edin, gezinmeyi kolaylaştıran bir projedir. Bu hizmetleri kişisel olarak kullanmadık, fakat bu rotaya giden çalışanlarımız ve öğrencilerimiz var ve onlar için iyi sonuçlar geldi.

 

 

 

WordPress , Wix, Tumblr, Squarespace

BLOGLAR : WordPress , Wix , Tumblr , Squarespace - Bir ton ücretsiz blog servisi vardır. Bu saydıklarımız gibi hatta yüzlerce. Bu hizmetlerin birçoğunun kendi platformları ve barındırma programları var, yani Adobe Dreamweaver vb. gibi programları kullanmak zorunda kalmazsınız. Her şey çevrimiçi olarak yönetiliyor. Squarespace adlı bir servisini bir dönem kullandık. Fakat bu ücretsiz değil, fakat yüksek düzeyde özelleştirmeye izin vermekte ve platformunu sürekli yepyeni özelliklerle taze tutuyor.

Blog web sitelerinde sevdiğimiz şey, çalışmalarınızı portföy sitelerine benzer şekilde ancak sosyal bir şekilde ifade etmenizi sağlamalarıdır. Mimarlık sosyal bir meslektir, bu nedenle başkalarına eserin arkasında gerçek bir insan olduğunu göstermek mantıklıdır. Blog yazmak istemiyorsanız, bu hizmetleri kullanarak çalışmanızı yalnızca portföy stilinde sunmaya yönelik benzersiz özel web siteleri oluşturabilirsiniz.

Yukarıdaki öneriler açıkça buzdağının sadece görünen kısmı. Daha fazlası ve benzerleri var. Çalışmanızı çevrimiçi hale getirme seçenekleri yalnızca artacak ve bu biraz zor olabilir. Bizim önerimiz ise basittir. İstediğiniz bir oyun planı kurun ve buna sadık kalın. Önemli olan istikrardır. Bu, kısa sürede çevrimiçi bir şekilde net ve kaliteli içerik almanızı sağlar.

Unutmayın ki, NEŞEDEN GÜÇ DOĞAR... Esen Kalın...

 

  

 

0 Yapılan Yorum...

 

 


1
>>

 


 
  Yorum yapabilmek için lütfen GİRİŞ yapmanız.

Sadece kullanıcılarımız yorum yapabilmektedir. Sizde giriş yaparak yorum yapabilir diğer kullanıcılarımızla iletişimde bulunabilirsiniz....

  


Salih EFE / Arc. 3D Artist
İçinizdeki tasarımsal seslere kulak verin. İçinizden geçen renkleri kullanın... İçinizin rengini gözünüzle görün...
Interior & Exterior Visual Designer - TURKEY


Iç Mimar EFE / Instagram
Proje & Uygulamalarimizi ayrica Egitim Yazilarimizi instagram kisisel instagram adresimden takip edebilirsiniz...

  Instagram adresim için tiklayin...
Iç Mimar - Egitmen - CG Artist / TURKEY


Emre ALKAÇ / Tasarımcı
Yazarız uzaktan uzağa yine , sen de işe yaramadınya be doktor, yine baş başayız ilkyardım cümlelerimle...
Yüksek Grafiker & Tasarımı- TURKEY


Salih EFE / 3D Artist
Tasarım yapmak isterseniz , gözlerinizi kapatın... Eğer gözlerinizi kapattığınızda renkleri görebiliyorsanız, kollarınızı sıvayabilirsiniz...
Interior & Exterior Visual Designer - TURKEY


Emre ALKAÇ / Tasarımcı
Sen, sen olmaktan çıktığın an sen olan seni bulur…
Yüksek Grafiker & Tasarımı- TURKEY

 

EK LİNKLERİMİZ...


 

 


Biz Kimiz?

 

Bizler Kim miyiz? Eğitimci, Felsefi Düşünür, Gerçekçi Takım, Bizler Sanatçıyız Yaratıcı Chief'leriz...

Devam...
Hizmet Sözlesmesi

 

Pixel Art CHIEF Hizmet Sözlesmemizde bulunan Hizmet Sartlari, Gizlilik Politikasi, Güvenilirlik ve Felsefemizi asagidaki linklerden okuyabilir. Hakkimizda bilgiye sahip olabilirsiniz.

Devam...


 


Art CHIEF Mimari


Art CHIEF olarak; proje gelistirme ve yönetme, modern yapilanma konusunda uluslararasi anlamda kurumsallasmis bir kurulus olma yolunda ilerlemeyi hedeflemekteyiz...

Devam...


• İç Mimari Proje & Uygulamalar

• Mimari Proje & UygulamalarİletişimPixel Art CHIEF'e günün dilediğiniz zamanı mesaj veya e-Mail gönderebilir, mesai saatleri içerisinde arayabilirsiniz...

Karapınar Mah. 1172 Sk. No:8/A
Çankaya / ANKARA / TURKEY
+90 (537) 477 6 460
info@pixelartchief.com
pixelartchief.com


 

Designed By Elcesa © 2015 - All Right Reserved