MAKALELERİMİZ Pixel Art CHIEF / Makalelerimiz
Mimari ve Tasarımsal Makalelerimizi İnceleyebilirsiniz...

 

 

Geometrinin Sanat ile Yoğurulması
15.01.2020 / by Ömer Akın AYDIN

Kübizm ilk bakışta zihinlerde Puzzle etkisi uyandıran bu akım 20. yy başlarında Picasso önderliğinde ortaya çıkmıştır ve sanat tarihinde yerini ses getiren akımlar arasına yazdırmıştır. Tuvallerde geometrik parçalara bölünmüş gitarlar, yarısı farklı yarısı farklı yorumlanmış tabak çizimleri hatta ve hatta fazlasıyla soyutlanmış insan silüetleri görmek mümkün bu akımda.

Devamını Gör

1 0 0 0





Tasarımın Temel İlkeleri
30.10.2019 / by Salih EFE

Zihninde canlanarak nesneselleşen veya somutlaşan her öğe tasarımdır. Çağımızda geniş bir yelpazede, tasarımsal nesneleri örneklendirmek kolay olabilir fakat tasarımı yapmak gerçekten basitsenecek kadar da kolay değildir. Çok ince bir çizgiye bağlı olan tasarımın temel sayılan ilkeleri doğru orantıda kullanıldığında birer şahesere dönüşebilirken, orantı ve zihindeki çizgide yaşanan en ufak bir hata veya aksaklık fiyaskoyla sonuçlanabilmektedir.

Devamını Gör

0 0 0 0





Tasarımın İnsanlar Üzerindeki Etkileri
28.10.2019 / by Salih EFE

Tasarım bir nesnenin ya da yapının oluşmasında ve yapımı süresinde gerekli yapı, mimari ve sanatsal çizimlerin, düşünce üzerinde planlanıp sonra da çizime aktarılmasıdır. İnsan ruhuna hitap etme özelliği sayesinde insan psikolojisini ve davranışlarını ciddi anlamda etkilemektedir. Tasarım ve dekorasyon üzerinde konuşacak olursak kesinlikle birbirlerinden farklı kavramlardır.

Devamını Gör

0 0 1 0





Yaşam Alanlarımızda Kullandığımız Renkler Psikolojimizi Nasıl Etkiler?
27.10.2019 / by Nuray Çelik

İnsanların mekânları anlamlandırmalarında renk faktörünün önemli ve belirleyici etkileri vardır. Mekânda kullanılan renklerin, tür, değer, doygunluklarına göre değişen sıcaklık, soğukluk, aktiflik, pasiflik, hafiflik, uyarıcılık, dinlendiricilik, sevinç, üzüntü gibi pek çok psikolojik etkileri olduğu günümüzde deneylerle kanıtlanmıştır. Gelin hep beraber hangi renk bizde nasıl duygusal tepkimelere yol açıyor hep beraber bakalım.

Devamını Gör

0 0 0 0





Renklerin Dili, Psikolojisi ve Kullanım Alanları
27.10.2019 / by Salih EFE

Renk seçimlerini asla küçümsemeyin. Günün büyük bir bölümünü geçirdiğiniz evlerinizin, ofislerinizin, çalışma alanlarınızın rengi psikolojiyi etkileyebildiği gibi konsantrasyonuzuda bozabiliyor.

Devamını Gör

0 0 0 0





Açık Ofislerde Kişisel Alan Gereksinimi
27.10.2019 / by Salih EFE

Sürekli değişim halinde olan ofis kültürü ile son yıllarda popüler olan açık ofislerin ilk olarak Almanya’da kullanılmaya başlandığı biliniyor. 1960 yıllarında “Burolandschaft” adı ile Almanya’daki ofislere yeni bir değişim getiren açık ofis anlayışı, günümüzde yeniden hızla yaygınlaşmaya devam ediyor.

Devamını Gör

0 0 0 0





Çalışma Ortamında Bitkilerin Etkisi
26.10.2019 / by Salih EFE

Çalışma ortamının ruhsal sağlığı olumlu yönde etkileyen ve motivasyon artırıcı bir görünüme sahip olması; iş yaşamında büyük ölçüde önemlidir. Minik değişiklikler ve sıradan gibi duran aksesuarlar aslında büyük farklar yaratır. Günün önemli ve büyük bir kısmının geçirildiği ofisler, kişilerin fiziksel ve ruhsal sağlığına dikkat edilerek dekore edilmesi gerekmektedir.

Devamını Gör

0 0 0 0





Ergonomi Kapsamında Ofislerde Mobilya Seçimi Nasıl Olmalıdır?
26.10.2019 / by Nuray Çelik

Ergonomi kavramı Yunanca “ergon = iş, çalışma”, “nomos = yasa” anlamına gelen sözcüklerin birleştirilmesiyle oluşturulmuştur. Günümüzde ise “iş bilimi’’ olarak bilinmektedir. İnsanın davranışsal ve biyolojik özelliklerini inceleyerek bunlara uygun yaşama ve çalışma ortamları oluşturmayı amaçlayan bir bilim dalıdır.

Devamını Gör

1 0 0 0





Ofisteki Minik Dostlarınız Enerjinizi Yükseltir
25.10.2019 / by Salih EFE

Ofisinizdeki veya çalışma ortamınızda bulunan minik dostlarınızın yükselttiğini biliyor musunuz?. Artık günümüzde çalışma alanlarındaki hayvan besleme faaliyeti gittikçe yaygınlaşıyor. Yapılan araştırmalara göre, hayvanları sahiplenen ve onlara ofiste yaşam alanı sunan şirketlerde çalışanların performanslarının yüksek olduğunu gösteriyor.

Devamını Gör

0 0 0 0





Ofislerde Doğru Aydınlatma Kullanımı
21.10.2019 / by Salih EFE

Ofis tasarlamalarında en önemli hususlardan biride aydınlatmalardır. Yetersiz olarak veya yanlış olarak kullanılan ışıklar; verimin düşmesine, uyku haline vb. durumlara neden olur. Çalışma alanının elverişli olması gereken yerde tam tersi olarak elverişsiz bir hal aldırır.

Devamını Gör

0 0 0 0






1

 

Salih EFE / Visual Designer
Digital Arrow cares a lot about all the projects we did with them, put special dedication into their work and yhey just know how to deliver great stuff. we will use them as soon as posaible again!.
Reinhard Pollice - Business & Product Development Director Salih EFE

 

OUR HOPES


 

 


About Us

 

Above, you find an example of a beautiful advanced background image slideshow, recreated  It features changing text and playback controls. Contuniue...

 

 


Latest Post

 

- Geometric Landscapes
May 21.2015

 

- Geometric Landscapes
May 21.2015

 

- Geometric Landscapes
May 21.2015

 


Contact Us

 

Adress:

Mareşal Çakmak Mah. Yavuz Street 42/8 Sincan/Ankara - TURKEY

 

Telephone: +9 (537) 477 6 460
E-Mail: a@a.com

 


 

 

Designed By Elcesa © 2015 - All Right Reserved